דירה בתל אביב 3

הקונספט התכנוני בדירה קטנה זו בתל אביב, אשר תכנונה המקורי היה צפוף וסגור, היה בראש ובראשונה לייצר פתיחות ומרחב מקסימליים, הן בתוך החלל והן בקשריו עם החוץ וליצור תחושת מרחב בחלל, הגדולה מממדיה הפיסיים האמיתיים של הדירה.

התכנון גובה בחומריות מצומצמת וטבעית החוזרת על עצמה בכול חללי הדירה – עץ אלון בגוון מעושן, אבן טבעית – שיש קררה וברזל. וזאת לצד משחקי אור,צל ועומק ושימוש חוזר בקווים אופקיים ארוכים שכאילו  " מותחים" את החלל ( ספרייה עם מדפים אופקיים ארוכים, מחיצת העץ מסרגלי עץ אופקיים ומשטח הקררה של המטבח החודר ליחידת הנגרות)

למרות שטחה הקטן והמוגבל של הדירה, בחרנו לתכנן ספרייה כאלמנט מרכזי בחלל, אשר במרכזה משולב מסך הטלוויזיה, בר משקאות, ציודים שונים וכו'.

היה חשוב לנו לתת לספרייה קלילות ותחושת ריחוף בחלל ולשלב בה ספרים וחפצי נוי יחדיו ו תוכננה כך שחלקה פתוח וחלקה סגור על מנת לייצר קומפוזיציה של גלוי מול נסתר וזאת בנוסף לעניין שבמשחק ובמפגש שבין 2 חומרים שונים, בעלי עוביים שונים – מדפי עץ אלון מעושן אופקיים ועבים לעומת חלוקה אנכית ודקיקה עשויה ברזל שחור, כולל חזיתות סגורות.

מטרתנו הייתה ליצור מארג ביתי חמים ורגוע ,שקל להכיל אותו ונעים להיות "מוכל" בתוכו, וברוח זו נבחרו גם פריטי ריהוט ואלמנטים משלימים בקווים מודרניים- קלאסיים.

תוכנן על ידי אושרי אבירם ודנה קושמירסקי אדריכלות פנים