עיצוב חדר שינה לבן

חדר שינה הוא המקום האינטימי ביותר בכל הבית. בו אנו מבלים את השעות הכי טובות שלנו, נהנים מזמן איכות עם בן או בת הזוג, ומעבר לכל – מתמלאים כוחות ואנרגיה. יש שיגידו שהדרך הטובה ביותר להשיג את כל המטרות הללו היא באמצעות שימוש בצבע הלבן. יחד עם זאת, לא תמיד מספיק לבחור בריהוט בעל הצבע המתאים, כיוון שגם לתאורה ולמרקם הקירות יש תפקיד מכריע ביצירת האווירה הדרושה. להלן מספר טיפים יעילים ליצירת חדר שינה לבן שיישאר לבן לאורך זמן וגם יאפשר לכם ליהנות מהבילוי הנעים ביותר במקום.

גופי תאורה מפיצי צבע לבן

כיום כולם יודעים שלכל אור יש צבע. נורות ליבון, למשל, מאופיינות בצבע צהבהב-בהיר, שלרוב נחשב למאוד נעים, בעיקר בשל העובדה שאין בו אור כחול כמו בנורות הלד החסכוניות החדשות. יחד עם זאת, על מנת ליצור את הסביבה המתאימה לשהות בחדר השינה, חשוב להקדיש תשומת לב גם לגופי התאורה, משום שהפיזור של האור והבוהק שלו משפיעים באופן ישיר על תפיסת המרחב, על העברת הצבע וכן הלאה. בחירת גופי תאורה עומדים לצד טפטים בהירים יכולה ליצור את האווירה הנעימה ביותר לחדר השינה, משום שטפט בצבע בז' או בכל צבע בהיר יחסית שאינו בוהק, אך גם אינו "בולע" את האור כמו צבעים כהים, יהפוך את הסביבה למוארת במידה המיטבית עבור חדר השינה.

מספר מילים על השילוב בין מרקם הקיר לבין גופי תאורה

לאורך שנים רבות היה מקובל בישראל לצבוע את הקירות בצבע אחיד, בעוד במדינות כל העולם טפטים היוו מאז ומתמיד את הדרך הטובה ביותר להוסיף ייחודיות לחדר. זאת ועוד, טפטים גם נתנו את האפשרות ליצור מראה ייחודי, משום ששילוב של גופי תאורה וטפט מיוחד תמיד ייראה מעוצב במיוחד ומותאם לצרכים של בעלי הבית באופן מושלם. טפטים כהים יותר עשויים ליצור אווירה נעימה גם כן, אך בחדר שינה לבן הניגודיות עשויה להיות חדה מדי, לפיכך תמיד יש לקחת בחשבון את צבע הריהוט בעת בחירת טפט בצבעים ספציפיים.

אילו צבעים מתאימים ללבן?

הצבע הלבן הינו התגלמות הטוהר, היופי והניקיון בעיצוב, וזו הסיבה לכך שהוא מתאים כל כך לחדר שינה, שלרוב אינו מתלכלך כל כך, וגם דורש השקעה באלמנטים חדשים ונוספים שהופכים את החדר לא רק ליפה – אלא גם לפונקציונלי. גופי תאורה שמאפשרים כיוון של רמת האור, גופי תאורה מעומעמים, צורות מיוחדות ועוד, כל אלה יהפכו את החדר שלכם למיוחד במינו ויתרמו לחוויית השהייה בו.