תאורה


אקסקלוסיב

בית העיצוב היוקרתי אקסקלוסיב החל את דרכו בחנות תאורה שהקימו בני הזוג אלי וגילה מוגרבי ב-1974, ברחוב נחלת בנימין בתל אביב. בשנות ה-90 הצטרפו לחברה המשפחתית הבנים מאיר ואילן. בשנים האחרונות אקסקלוסיב הרחיבה את עסקיה לתחום עיצוב גופי תאורה לבית וריהוט, כמו גם הכנת ריהוט מותאם אישית לצרכי הלקוח. במקביל, אקסקלוסיב ממשיכה לפעול גם מהחנות ההיסטורית בנחלת בנימין.

במשך שנים רבות אקסקלוסיב התמחתה בתכנון וייעוץ גופי תאורה לבית ולדירות פרטיות ובהמשך אף הרחיבה את עסקיה וכיום היא ממומחית גם בתחום תאורה לפרויקטים, למגדלי יוקרה וכן גופי תאורה לבית מלון.

לחצו כאן לצפייה במגוון פרויקטים נבחרים שביצענו

תאורה לבית

ענף התאורה לבית עבר בשנים האחרונות מהפכה משמעותית, כאשר יותר ויותר אנשים מבינים את חשיבות האלמנט הבלתי נפרד מעיצוב הבית ואת הכוח הטמון בבחירת גוף תאורה נכון ובסוגים שונים של הארת החלל בהתאם לאפקט ולאווירה שברצוננו לייצר. כיום ניתן לראות דגש על תאורה נכונה ומעוצבת ברבים מן הבתים בישראל, כשאדריכלים ומעצבי פנים שמים משקל רב בעיצוב מבנים על גופי התאורה וסגנון האור שהם מפיקים, מתוך הבנת האפשרות לשוות בחדר את האווירה הרצויה ולתת מענה דקורטיבי לחלל. ניתן לומר כי גופי תאורה מעוצבים כבר אינם נחלתם הבלעדית של בתים יוקרתיים ושל אולמות מעוצבים, אלא מהווים כיום אלמנט עיצובי ממעלה ראשונה במגוון רחב של חללים- מבתים פרטיים ועד לבתי עסק ולאולמות גדולים.

על מנת לבחור בתאורה נכונה לבית יש צורך תחילה בהגדרת הצרכים והמטרות- האם אנו מעוניינים להאיר את כל חלל החדר, או שמא אנו מעוניינים להבליט אובייקט ספציפי בו? האם אנו מעוניינים באור חזק או בתאורה רכה ועדינה שתשרה אווירה נינוחה בחדר? לאחר שמתקבלת ההחלטה ניתן לעבור לשלב הבא- בחירת גוף התאורה וסוג הנורה בהם אנו מעוניינים להאיר את חיינו. ישנם סגנונות רבים של גופי תאורה שעוצבו במטרה לתת מענה לצרכים הרבים של החללים השונים בבית:

תאורה למטבח – בדרך כלל מומלצת תאורה חזקה וברורה על מנת להאיר בצורה נכונה את משטחי העבודה.

תאורה לפינת האוכל – גודל גוף התאורה ועוצמת האור המופקת תיקבע בדרך כלל כנגזרת של גודל השולחן, זאת על מנת לייצר פרופורציה נכונה וסימטריות שתשרה תחושת הרמוניה בפינת האוכל.

תאורה לחדר השינה – כדאי להשתמש בתאורה עמומה המפוזרת בצידי החדר ולא בתאורה מרוכזת מעל למיטה, כפי שנהוג בבתים רבים, זאת על מנת למנוע סנוור. ניתן להוסיף גם גופי תאורה ממוקדת המותאמים לקריאה נוחה ולטואלט, במידה ויש צורך.

תאורה לסלון ולחדר המגורים – אלו הם החדרים בהם אנו מבלים את מרבית היום ואשר משמשים אותנו לפעילויות רבות- קריאה, צפייה בטלוויזיה, אירוח ועוד. מומלץ שלא למקד את התאורה בנקודה אחת בלבד, אלא לפזר את נקודות התאורה בחדר על מנת למקד את העניין במספר נקודות בחלל. בנוסף, ניתן לשקול תאורה הניתנת לעמעום ובכך לאפשר תאורה מדויקת עבור השימושים הרבים אשר חדר המגורים משמש להם. אחד הפתרונות הנפוצים לחדר המגורים הוא שילוב בין מספר גופי תאורה בחלל החדר במטרה ליצור הרמוניה בחלל.

המגמה העיצובית בענף התאורה צפויה להמשיך ולצבור תאוצה בשנים הקרובות עם עיצובים מיוחדים וטכנולוגיות חדישות להפצת אור- אתם מוזמנים להצטרף למהפיכה!

גופי תאורה לבנה למטבח

כמה טיפים קטנים

שמירה על קו עיצובי אחיד- לא צריכים להיות מעצבי פנים כדי לזהות את הקו העיצובי לפיו מעוצבים גופי התאורה שאתם מעוניינים לרכוש. האם מדובר בגופי תאורה תלויים וגרנדיוזיים? או שמא מדובר בתאורה מינימליסטית ועדינה? בדקו שאתם רוכשים גופי תאורה לבית השייכים למשפחה אחידה, שתעניק לחללים השונים בבית מראה אחיד ובעל קו עיצובי ייחודי.

שילוב גופי תאורה שונים- שילוב של מספר גופי תאורה לבית מאותה משפחה עיצובית, כמו למשל שילוב של גוף תאורת ספוט צמודת קיר, תאורה תלויה מהתקרה ומנורת הלוגן מעוצבת עומדת, יעניקו לחלל החדר הארה מיטבית ואווירה חמימה ונעימה, תוך מיקוד התאורה באזורים הספציפיים בחדר שברצונכם להעיר.

תאורה פונקציונלית- אין ספק שגופי תאורה מעוצבים לבית הם אלמנט עיצובי חשוב מאוד בחלל החדר – שנדליר יפהפה יכול "לעשות" את הסלון ומנורה תלויה מעל לשולחן בפינת האוכל תהפוך אותו למעוצב ויפה, אך אין צורך להתלבט בין עיצוב לפונקציונליות! כך למשל, ניתן לשלב בחדר השינה תאורה מרכזית שתאיר את חלל החדר בשעות שבהן יש צורך בתאורה חזקה יחסית, אך מומלץ גם לשלב שתי מנורות צמודות קיר או עומדות בצידי המיטה על מנת לאפשר קריאה וגישה נוחה בשעות הלילה. בסלון, המשמש את כל בני המשפחה במהלך שעות היום, מומלץ לאפשר תאורה מרכזית אך במקביל לאפשר גם תאורה חמימה באמצעות גופי תאורה יעודיים, לשעות שבהן מעוניינים להירגע ולהתפנק.

תאורה חסכונית- ישנם כיום מגוון רחב של תאורה חסכונית בחשמל. השימוש בסוג תאורה שכזו לא רק יקטין את חשבון החשמל שלכם, אלא גם ישמור על הסביבה ולכן מומלץ לקחת בחשבון את התאורה החסכונית בעת בחירת גופי תאורה.