5 טיפים מועילים לעיצוב הסלון

הסלון הוא החלל המרכזי בו נאספים בני המשפחה והאורחים לזמן איכות. עצם היותו הלב הפועם של הבית, יש להשקיע מחשבה מקדימה ולעצב את הסלון בהתאמה מלאה לאורח החיים ולתקציב העומד לרשותכם. כדי לאפשר לכם ליהנות מחוויית העיצוב מהאירוח ומהשהיה בסלון, קבלו מאתנו מספר טיפים חיוניים לעיצוב המושלם, כדי שהעיצוב יענה לכם על הצרכים אותם אתם מגדרים ועל סגנון החיים אותו אתם מנהלים. חשוב להבין כי עיצוב כולל בין היתר את בחירת הצבע בקירות הבית, את בחירת הריהוט ושילובו בחלל, בחירת התאורה, התמונות אותן תתלו על הקירות הווילונות שיכסו את החלונות וכן הלאה. כדי ליצור עיצוב מושלם, יש להתחשב בסך הפרמטרים וליצור שילוב אופטימלי ביניהם.

תאורה ליצירת אווירה

שילוב תאורה בבית בכלל ובסלון בפרט, מסייע רבות ביצירת אווירה ועל כן פריט זה הופך לחשוב וחיוני עד מאוד. ככל שתשכילו לערוך תכנון מקדים ולקבוע את מיקום התאורה, כמו גם לבחור את גופי התאורה הנכונים לכם, כך תצליחו ליצור את האווירה הייחודית המדהימה והחסכונית ביותר, זו שתצליח לענות הן על סגנון העיצוב המועדף עליכם והן על אורח החיים אותו אתם מנהלים. זכרו, אומנם מדובר על תאורה, אך אסור לשכוח את הרצפה ויש גם להתחשב בעיצוב ומראה השטיח, ואין זה משנה באם מדובר בשטיח פרסי או שטיח קילים מהודר.

יצירת אינטימיות ושיתופיות בחלל אחד – באמצעות תאורה אתם יכולים ליצור לעצמכם פינות שקטות ואינטימיות ופינות מוארות ותוססות. אתם יכולים לשלב בין פינת קריאה לילית ולהתאים את התאורה הנכונה שתשמור על עינכם במהלך הקריאה, וליצור לכם פינות אוכל מוארות שישרו את האווירה המתאימה לסעודה.

חיסכון היום ובעתיד – על מנת שתוכלו ליהנות מהשהיה בסלון ויהיה לכם כיף ונעים לארח בו את היקירים לכם ולא להיכנס להוצאה כלכלית שתשאיר אתכם מודאגים, חשוב לתכנן את הרכישות בהתאמה לתקציב העומד לרשותכם ולחשוב לא רק על היום, אלא גם על המחר, לדוגמא – אתם יכולים לרכוש גופי תאורה חסכוניים אשר יחסכו לכם בשימוש השוטף במהלך היום יום. אם בשנים עברו על מנת להציב תאורה מהודרת היה עליכם לשבור תכניות חיסכון, הרי שבעת הנוכחית גופי התאורה מתאימים עצמכם לכל כיס ולא נופלים ברמת העיצוב.

אביזרים משלימים – כדי להוסיף לעיצוב הסלון נופך אישי המאפיין אתכם ואת העדפותיכם האישית, השקיעו מחשבה בשילוב האקססוריז לרבות –  שטיח קילים, תמונות, כדים, מפות לשולחן ועוד. לעולם אל תרכשו אביזר רק משום שהוא יפה בפני עצמו, חשבו תמיד איך הוא ישתלב עם יתר האביזרים בסלון.

 

גוון – בבואכם לרהט את הסלון, קחו בחשבון את הגוון שאתם בוחרים לו – הן של הריהוט והן של התאורה. קחו בחשבון כי ככל שהגוונים יהיו בהירים יותר, כך הסלון ישדר מרחב גדול יותר ולהיפך.

לסיכום – עיצוב הסלון היא משימה מורכבת, במהלכו עליכם להתחשב במספר קריטריונים אשר עתידים להשלים האחד את השני ובין היתר התאמת תאורה, אקססוריז, ריהוט ועוד.

לחצו כאן למידע נוסף על גופי תאורה